Almanya'nın Bayreuth Şehri ile Kardeş Şehir Protokolü İmzalandı

web tasarla

Almanya'nın Bayreuth Şehri ile Kardeş Şehir Protokolü İmzalandı

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Almanya'nın Bayreuth Şehri ile Kardeş Şehir Protokolü İmzalandı

Tekirdağ Belediyesi ile Almanya’nın Bayreuth Şehri arasında düzenlenen kardeş şehir protokolü imza töreni Tekirdağ Belediyesi Tarihi Binasında geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirildi.
İmza töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç, Almanya’nın Bayreuth Kenti ile kardeş şehir olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, “Bugün burada attığımız imzalarla iki şehir arasındaki dostluk ilişkilerini pekiştirmiş oluyoruz. Bundan sonra hem ekonomik hem kültürel hem de sosyal alanda Bayreuth Kenti ile Tekirdağ Belediyesi he zaman dayanışma ve koordinasyon içerisinde olacaktır. İki kent içinde hayırlı ve uğurlu olsun” dedi. Başkan Dalgıç ayrıca kardeş şehir ilişkilerinde önemli rol oynayan Mennan Yıldırım’a da teşekkür etti.
Bayreuth Belediye Başkanı Brigitte Merk-Erbe ise, iki şehir arasında uzun süreden beri devam eden dostluk ilişkilerinin atılan imzalarla bir ruh kazandığını belirterek, güzel şehir Tekirdağ ile kardeş şehir olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını belirtti. Bayreuth Eski Belediye Başkanı Michael Hohl’de bir konuşma yaparak protokolün hayırlı olmasını diledi.
Konuşmaların ardından Kardeş Şehir Protokolü Tekirdağ Belediye Başkanı Op. Dr. Adem Dalgıç ile Bayreuth Belediye Başkanı Brigitte Merk-Erbe tarafından Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek ve Alman Başkonsolos Brita Wagener nezaretinde imzalandı. İmza töreninin ardından bir kokteyl gerçekleştirildi.

Okunma :2340
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 1620
Dün : 3565
Toplam : 6831997
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet