Başkan Yüksel ve Rektör Şahin üniversiteli gençlere çorba-simit dağıttı tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber.com

web tasarla

Başkan Yüksel ve Rektör Şahin üniversiteli gençlere çorba-simit dağıttı tekirdaghaberleri-tekirdagkenthaber.com

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Başkan Yüksel ve Rektör Şahin üniversiteli gençlere çorba-simit dağıttı

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ile Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin Şahin, üniversitenin Değirmenaltı kampüsünde kurulan ikram kabininde, sabah ilk derslerine girmeye hazırlanan gençlere çorba ve simit ikramında bulundu.

   Süleymanpaşa Belediyesi’nin, Namık Kemal Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirdiği proje kapsamında, üniversitenin Değirmenaltı kampüsü içinde kurulan İkram Kabini hizmete başladı.
   Belediyenin aşevinde günlük olarak hazırlanan çorba ile simitlerin öğrencilere ikram edildiği üniversitede öğrenciler, sabah kahvaltılarını ücretsiz olarak yapıyor.
   Hafta içi her sabah saat 08.00-10.00 saatleri arasında kabine gelen üniversiteliler, derse girmeden önce sıcak çorba ve simitlerini alıyor.
   Geçtiğimiz günlerde faaliyete geçen ikram kabininde bu sabah öğrencilerle buluşan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel ve Başkan Yardımcısı Sabri Çınar, Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Eker ile birlikte öğrencilere çorba-simit dağıttı.

  “AİLELERİN GÖZÜ ARKADA KALMASIN”
    Başkan Yüksel, göreve geldikleri günden bu yana Gönül Belediyeciliği hizmet anlayışını toplumun her kesimine yayarak, Süleymanpaşa’da yaşayan tüm bireylere hissettirme gayesi içinde olduklarını söyledi. 
   Şehrin muhtelif noktalarında bulunan ikram çeşmeleri ve mobil araçlarla halka sunulan sıcak çorba ikramı hizmetini, üniversite işbirliğinde Namık Kemal Üniversitesi Değirmenaltı kampüsüne de taşıdıklarını ifade eden Başkan Yüksel, ikram kabininde her sabah öğrencilere ücretsiz olarak çorba ve simit ikramında bulunduklarını belirtti.
   Projeye desteklerinden dolayı Rektör Prof. Dr. Mümin Şahin’e teşekkür eden Başkan Yüksel, üniversiteli gençlerin ailelerine de, “gözünüz arkada kalmasın” diye seslendi.
   Yüksel, yürütülen çalışmayla ilgili şunları söyledi: “Bu sabah üniversite kampüsünün içinde oluşturduğumuz ikram kabininde genç kardeşlerimizle buluştuk. Rektör hocamız, rektör yardımcımız ve belediye başkan yardımcımızla birlikte öğrencilerimize çorba-simit ikram ettik. Yüksek öğrenimlerini tamamlamak üzere Namık Kemal Üniversitesi’ni tercih eden ve Süleymanpaşa’mızda bulunan üniversiteli kardeşlerimizin, en başından beri bize emanet olduklarını söyledik. Dolayısıyla, biz de Süleymanpaşa Belediyesi olarak her fırsatta üniversiteli gençlerimize yönelik yürüttüğümüz proje ve çalışmalarla yanlarında olmaya çalışıyoruz. Üniversitemiz işbirliğinde hayata geçen İkram Kabini hizmetiyle, genç kardeşlerimize her sabah çorba-simit ikramında bulunuyoruz. Ailelerin gözü arkada kalmasın. Biz gençlerimizin daima yanlarında olacağız.”

Okunma :93
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3278
Dün : 5449
Toplam : 6981835
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet