Rahmet ve Bereket Mevsimi Mübarek Olsunwww.tekirdagkenthaber.com -tekirdaghaberleri

web tasarla

Rahmet ve Bereket Mevsimi Mübarek Olsunwww.tekirdagkenthaber.com -tekirdaghaberleri

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Rahmet ve Bereket Mevsimi Mübarek Olsun

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, mübarek Üç Ayların başlaması dolayısıyla tebrik mesajı yayınladı. Yüksel, manevi huzur ve sükunun kalplere indiği bereket mevsimi Üç Ayların, İslam alemine bereket, hayır, huzur, şükür ve daimi iman getirmesi temennisinde bulundu.

 

   Kameri takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan üç ayların ilahi rahmetin taştığı rahmet ayları olarak müjdelendiğini anımsatan Başkan Yüksel, on bir ayın sultanının müjdecisi olarak da bilinen bu aylarda, bereketli ve feyizli kutlu gecelerin de yer aldığını belirtti.

   Müslümanların uhrevi huzuru kalplerinde hissettiği, Cenab-ı Allah’ın rahmetinin müminlerin üzerine olduğu Üç Aylarda, ibadetlerin arttırılması ve haramlardan sakınılması buyurulduğunu işaret eden Başkan Yüksel mesajında, “Manevi huzur ve sükunun kalplerimize indiği, rahmet ve bereket mevsimi üç ayları idrak etmeye başladığımız bugün ilahi rahmetin taştığı kutlu bir yolculuğa başlıyoruz. Miraç ve Berat Kandilleri ile Kadir Gecesi gibi feyizli ve bereketli gecelerin yer aldığı mübarek üç ayların, vatanımıza, milletimize ve tüm Ümmet-i Muhammed'e bereket, hayır, huzur, şükür ve daimi iman getirmesini dilerim. Allah cümlemizi afvolan kullardan eylesin.” ifadelerine yer verdi.

Okunma :99
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3362
Dün : 5449
Toplam : 6981919
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet