Tekirdağ TSO Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi- Tekirdağ Ticaret ve Sanayi OdasıHaberleri-Tekirdagkenthaber

web tasarla

Tekirdağ TSO Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi- Tekirdağ Ticaret ve Sanayi OdasıHaberleri-Tekirdagkenthaber

tekirdağ haberleri

Ana Sayfa     |     Ekonomi     |      Güncel      |      Spor      |      Sağlık      |      Künye      |      İletişim


Son Dakika |
Tekirdağ TSO Eylül Ayı Meclis Toplantısı Gerçekleştirildi

Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası olağan Eylül ayı meclis toplantısı, Tekirdağ TSO Konferans Salonunda düzenlenen toplantıyla gerçekleştirildi. Toplantıya Meclis Başkanı Yardımcısı Hasan Keşkek, Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Günay, Disiplin Kurulu Başkanı Soner Çizen, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleri ile Komite Başkanları katılım sağladı.

 

Toplantının açılış konuşmalarını yapan Meclis Başkan Yardımcısı Hasan Keşkek, “Hoş geldiniz, sizleri şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor Eylül ayı meclis toplantımızı açıyorum. Toplantımızın hayırlı olmasını diliyor, katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Meclis toplantısında ilk olarak Trakya Abigem A.Ş. Direktörü Fatih Yaldız tarafından meclis üyeleri ve komite başkanlarına sunum yapıldı. Yaldız sunumunda Abigem’in işleyişinden yapmış olduğu proje ve danışmanlık hizmetlerinin detaylarından bahsetti.

 

Toplantının devamında Tekirdağ TSO Başkanı Cengiz Günay, KOBİ Destek (Nefes) Kredisi ile ilgili yaptığı sunumunda, “TOBB olarak 2017 yılında nefes kredisinde 27 bin firmaya toplamda 5 milyar TL, KOSGEB bünyesinde 290 bin firmaya 8 milyar TL, Hazine Destekli KGF kefaletinde 364 bin firmaya 221 milyar TL kefalet sağlanarak toplamda 681 bin firmaya 234 milyar TL kaynak sağlanmıştır. Yine TOBB olarak 2018 Nisan’da ise 50 bin firmaya 7.5 milyar TL kredi kullandırılmıştır. 2018 Eylül ayında devreye giren KOBİ Destek (Nefes) Kredisinde 12 aylık eşit taksit, 6 ay ana para ödemesiz, 18 ay vade ve aylık %1,85 faiz oranı ile KOBİ’ler için kampanya başlamıştır. Diğer yandan Tekirdağ TSO bünyesinde ise 2017 yılında yapılan nefes kredisinde Tekirdağ TSO 35 milyon TL, 2018 Nisan ayında yapılan nefes kredisinde 47.5 milyon TL ve 2018 Eylül ayında başlayan kampanyada ise yaklaşık 15 milyon TL kaynak oluşturarak toplamda 97.5 milyon TL’yi üyelerimize kullandırmış oluyoruz. Kaynaklarımızı tasarruflu kullandığımız bir dönemde üyelerimize böylesine büyük meblağlar içeren kaynak oluşturma konusunda ben sizlere teşekkür ediyorum. Gerçekleşen meclis toplantımızın şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyor hepinize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Tekirdağ TSO meclis toplantısı, Tekirdağ TSO Yönetim Kurulu’nun faaliyet raporu, gelir – gider hesapları, gelen – giden evrakların meclise sunumunun ardından sona erdi.

 

 

 

Okunma :2367
Yapılan Yorumlar
Yazarlar
Mehmet ŞEN
BÜROKRATLAR SEÇİLMİİŞLERİ YOK SAYAMAZSINIZ
Geçtiğimiz hafta Tekirdağ Bağlı Marmara Ereğlisi Dere ağzı Mahallesi Radar mevkiinde yapımı Biten , Ulusal Deniz Emniyeti ve Acil Müdahale Merkezi’nin (UDEM) açıldı. Açılışa T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, Bakan Mehmet Cahit Turhan katıldı.
Recep ÇALI
19 MAYIS VE 29 MAYIS ÖNEMİ ÜZERİNE
Mayıs ayı ülkem için önemli aylardan biridir. Şöyle ki; 19 Mayıs tarihi Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramıdır. 29 Mayıs ise Orta Çağı sona erdiren İstanbul’un fethi. Önümüzdeki gönlerde önce 19 Mayıs sonra ise 29 Mayıs kutlamaları yaşanacaktır.
Anket
Ziyaretçi Sayılarımız
Bugün : 3323
Dün : 5449
Toplam : 6981880
Foto Galeri

sanalbasin.com üyesidir


Tüm Hakları Saklıdır. Tekirdağ Kent Haber 2013©    | info@tekirdagkenthaber.com  |  Sitemiz Tekirdağ Büyükşehir Gazeteciler Derneği Üyesidir


Tekirdağ Haberleri web tasarım Sohbet