3 Partiden Ortak Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve DEVA Partisi, Tekirdağ’da ittifak oluşturarak ortak Büyükşehir Belediye Başkan Adayı çıkardılar. 

31 Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlere kısa bir süre kaldı. Partilerin adayları belli olurken, 3 parti ittifak oluşturarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Ahmet Akçay’ı açıkladı.

PUSULADA GELECEK PARTİSİ OLACAK

3 partinin ortak adayı olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ahmet Akçay, Gelecek Partisi çatısı altında seçmenlerden oy isteyecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gelecek Partisi Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akçay; ”Yaklaşık 30 yıldır siyasetin içerisindeyim ve bu benim ilk adaylık tanıtımım. Bunca yıldan sonra bir çok seçim geçirdik, bir çok seçim yönettim, iktidar partisi de dahil olmak üzere. Ama İnsanın kendi adaylığında bir şeyler söylemesi heyecanlı oluyor. Bunca yıldan sonra bu heyecanı yaşattıkları için ben Saadet Partisi, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi İl Başkanlarına teşekkür ediyorum.” dedi.

DAHA FAZLA SAHALARDA OLACAĞIZ

Gelecek Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akçay; ”Bundan sonra daha sık sahalarda hemşerilerimizle beraber yan yana olacağız. Bu şehir için bu ülke için konuşmamız gerekiyor. Öncelikle bizler insanı önceleyen, insan onurunun korunmasını önceleyen siyasi partiler olarak ortak noktada buluştuk. Bu insan onurunun korunması için de siyaset yapan insanlar olarak bir araya geldik.” ifadelerini kullandı.

ALTERNATİF KOYMA GAYRETİ İÇİNDEYİZ

Gelecek Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akçay; ”Gücün ahlakı değil, ahlakın gücü diyen partiler olarak bir araya geldik. Gücün ahlakı bir makamı mevkiyi eline geçirenlerin oluşturduğu, ben yaptım oldu, onu tanımıyorum, ferman saldık, buyruk saldık gitti gibi bir çok meselelerle elinde bulundurduğu gücün ahlakı. Türkiye’mizde maalesef bu duruma geldik. Bizler olması gereken Ahlaklı siyasetin, temiz siyasetin mücadelemizi sürdürmeye, kararlılıkla 3 parti ve teşkilatları olarak insanlarımızın önüne bu alternatifi koyma gayretindeyiz.İnsanlarımıza şunu diyoruz, sıkışmış siyaseti bir nebze olsun açmak, bir alternatif sunmak için insanlarımızın karşısına bir seçenek sunmak istedik ve 3 parti olarak genel merkezlerimizin de taktiri ve onayıyla burada böyle bir yola çıkmaya karar verdik.” dedi.

HAKKINIZI HELAL EDİN, ÖZÜR DİLİYORUM

Gelecek Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akçay; ”Memleketimiz bu hale nasıl geldi, 2017’de yapılan referandumla, 2018’de Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçti ülkemiz. 2017’de ben daha önce bir kaç programda da dile getirdim, has bel kader o süreçte referandum sürecinde de çalışmalara katıldım. Bize anlatılan kuvvetler ayrılığı ilkesinin olduğu, her birinin işlerini kendi alanlarında takip ettiği, yasamanın, yürütmenin, yargının ayrı görevlerinin ve kimsenin kimseye karışmayacağı bir sistemden bahsediliyordu referandumda biz de bunu çıktık, milletimize anlattık. Bu referandum sonucunda bu sistem geldi. Ben tekrar eğer bizim söylediklerimizle, yaptığımız çalışmalarla bu referandum da oy veren varsa hakkını helal etsin özür diliyorum ben tekrar.” şeklinde konuştu.

İNSANLARIMIZ KORKMASINLAR

Gelecek Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akçay; ”İnsanımızı özellikle 15 Temmuz’dan sonra korkutarak, kutuplaştırarak ya bizdensiniz, ya hain terörist, bir çok olmayacak insanlık onuruna yakışmayacak damgalarla damgalayıp, kutuplaştırıp hep muhafazakar, metedeyyin insanlara ‘bakın yanımızda durmazsanız her türlü bizim yolsuzluğumuza, yaptığımız yanlışlara rağmen bize sahip çıkmazsanız bunlar iktidara gelirler ve bu elinizde ki imkanları kaybedersiniz,’ diyerek hep üstü kapalı tehditler oldu.  Biz buradan 3 parti olarak hayır diyoruz, mecbur değilsiniz. Bunlara mecbur değilsiniz , işin ehli liyakatli kadrolarla bu işi yapacak insanlar var. Yeter ki siz sahip çıkın korkmayın” diyoruz.” ifadelerini kullandı.

HUZUR İÇİNDE YAŞANAN BİR ŞEHİR HAYAL EDİYORUZ

Gelecek Partisi Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akçay; ”Projelerimizle ilgili çalışmalarımız devam ediyor, önce insan ve insan onuru diyoruz. Koruyan ve sağlayan bir yönetim ve şehir. Çevreye ve diğer canlılara saygılı ve hakkını bir belediye ve yönetim. Yoksulluk ve rüşvetin akla dahil gelmeyeceği ahlaklı yönetim. Bunların temin edildiği huzur içinde yaşanan bir şehir hayal ediyoruz ve bunları yapan bir yönetim sergileyeceğiz.” diyerek sözlerini noktaladı.

Yapılan aday tanıtım toplantısına Gelecek Partisi İl Başkanı Recep Nişancı, Saadet Partisi İl Başkanı Halil İbrahim Kart, DEVA Partisi İl Başkanı Hasan Berk Çebi, Partililer ve basın mensupları katıldı.

AHMET AKÇAY KİMDİR?

Gelecek Partisi Kurucular Kurulu ve Parti Yönetim Kurulu Üyesi ve 3 partinin ortak Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akçay, kendisini şu şekilde anlatıyor:

05/03/1971 tarihinde Tekirdağ ili Malkara ilçesinde dünyaya geldim. İlk öğrenimimi köyümde orta ve lise eğitimini Tekirdağ İHL de tamamladım. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde yüksek öğrenimime devam ettim.

Siyasi hayatıma RP gençlik kollarında başlayıp sırasıyla, MGV il başkan yardımcılığı, FP kurucu ilçe yönetimi, SP kurucu il yönetimi, il başkan yardımcısı, il başkanı ve GİK üyeliği yaptı. Has Parti kurucular kurulu üyeliği ve yüksek disiplin kurulu üyeliği görevlerinde bulundum.

Haziran 2014/Ağustos 2016 arasında AK parti İl Başkanlığı görevini icra ettim.

Eylül 2019 da syn Ahmet Davutoğlu ile birlikte istifa edip Gelecek Partisi kurucular kurulu üyesi olarak parti kuruluşunda bulundum. Hali hazırda Parti Yönetim Kurulu Üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevini icra etmekteyim.

Klasik Türk Müziği, Türk Halk Müziği dinlemeyi, otomobil kullanmayı(uzun yolculuklar),siyasi tarih, islam fıkhı alanlarında okumalar yapmayı ve masa tenisi oynamak için vakit ayırmayı severim. Evli ve bir kız bir erkek evlat babasıyım

 

Yayınlanma Tarihi : 2024-2-17 20:08:07
Okunma Sayısı : 228