MARMARAEREĞLİSİ BELEDİYESİ VE İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA ‘’OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ YAYGINLAŞTIRMA VE HAYAT BOYU ÖĞRENME’’ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata liderliğinde, Tekirdağ Vali Yardımcısı Kaan Peker, Marmaraereğlisi Kaymakamı Gökhan Gürbüzerol, Marmaraereğlisi İlçe Milli Eğitim Müdürü Eşref Hızlı ve Belediye Başkan Yardımcısı Sinem Özüpek'in katılımlarıyla önemli bir adım atıldı.

İlçemizdeki 3, 4 ve 5 yaşındaki çocuklar için okul öncesi eğitimde kaliteyi artırmak, yaygınlaştırmak ve hayat boyu öğrenmeyi teşvik etmek amacıyla imzalanan protokol, ilçe için büyük bir fırsat sunuyor.

Bu kapsamda, okul öncesi eğitiminin daha geniş kitlelere ulaşması ve eğitim alanlarının çeşitlendirilmesi hedefleniyor. Ayrıca, hayat boyu öğrenme kurslarının çeşitlendirilerek daha fazla kişiye ulaştırılması planlanıyor.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata konu ile ilgili yaptığı açıklamada; ‘’Marmaraereğlisi Belediyesi olarak, çocuklarımızın en iyi eğitimi alması ve toplumun her kesiminin sürekli öğrenme fırsatlarına erişimini sağlamak için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz.’’ dedi.

Yayınlanma Tarihi : 2024-2-15 11:45:48
Okunma Sayısı : 86